Pytanie:
Jak ktoś może wyjść z sieci i uzyskać anonimowość po życiu online?
Steve
2011-11-19 05:32:29 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie sądzę, że całkowite usunięcie siebie jest naprawdę możliwe. Usuń się z wielu usług, na których masz konta, wykonując to samodzielnie lub prosząc usługodawcę o zrobienie tego.

Jeśli masz witrynę internetową, zmień ją tak, aby zawsze zwracała tylko odpowiedź HTTP 410: http://www.hanselman.com/blog/410GoneThoughtsOnMarkDiveintomarkPilgrimsAndWhysInfosuicides.aspx. Poinformuje to wszystkich konsumentów witryny, że powinni usunąć wszystko, co mają, co pochodzi z tej witryny.

Przestań publikować cokolwiek przez którąkolwiek ze swoich tożsamości online i miejmy nadzieję, że ludzie przestaną publikować ponownie wszystko, co powiesz, i może wyszukiwarki znajdą zbyt stare rzeczy i przestaną je indeksować. Mało prawdopodobne.

Jestem pewien, że jeśli błagasz, błagasz i sprzedajesz im swoją duszę, Google może nawet rozważyć wysłuchanie Twojej prośby o usunięcie Twojej tożsamości z ich indeksów, zanim oflagują Twoje nazwisko dalsze indeksowanie. :)

Dwadzieścia odpowiedzi:
#1
+294
Rory Alsop
2013-12-19 03:57:53 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Dzięki narzędziom do eksploracji danych, takim jak Maltego i innym narzędziom korelacyjnym dla dużych zbiorów danych, jeśli przeprowadzamy jakiekolwiek transakcje online, zakładamy, że można je zestawić, aby stworzyć dobry obraz tego, co robimy, kupujemy, czytaj itp. (stąd Google itp.).

Jeśli normalna osoba z dużą historią online decyduje się na wyjście z sieci, czy jest na to skuteczny sposób?


To pytanie zostało wyróżnione jako Pytanie tygodnia dotyczące bezpieczeństwa informacji .
Przeczytaj 27 stycznia 2014 wpis na blogu , aby uzyskać więcej informacji, lub prześlij własne pytanie tygodnia .

Internet jest wieczny: http://archive.org
Przenieś świadomość na niebo.
... po prostu ciekawy, po co próbować „usuwać” siebie z Internetu, skoro możesz zacząć wszystko od nowa, kiedy tylko chcesz i tyle razy, ile chcesz, używając innej / wielu osób?
Programy ochrony świadków mają do tego odpowiedni system. Zmień imię i nazwisko, zmień krajowe numery identyfikacyjne, zmień lokalizację, zmień zawód. Wszystko bez powiązań między starym a nowym.
Jeśli dobrze rozumiem, odpowiedź brzmi po prostu „przyjmij nową tożsamość” ...
ale bez zmiany zachowania itp. myślę, że analiza danych łatwo Cię zidentyfikuje, a następnie nowa nazwa / tożsamość zostanie połączona
Oczywiście. Dane istnieją. Czy spodziewasz się sięgnąć do światowych baz danych, aby usunąć informacje? Jedynym sposobem na anonimizację jest usunięcie skojarzenia z tymi zbiorami danych. Skutecznym sposobem na to jest „unieważnienie indeksu” poprzez wyodrębnienie się z indeksu, tj. Zmiana tożsamości.
@RoryAlsop definiuje „identyfikację”.
W tym przypadku - połącz dane odnoszące się do starego Ciebie z nowym Tobą
To jest trudne_. Mógłbyś napisać o tym _book_. W rzeczywistości kilka zostało napisanych ... Chociaż, żeby było jasne, co masz na myśli mówiąc „poza siecią”? Jeśli całkowicie przestaniesz korzystać z Internetu i telefonu komórkowego, pozostanie niewiele danych.
Michael - moje zapytanie dotyczy danych, które już tam były, które mogą obejmować dane dotyczące zakupów, podróży itp. Kiedy wyjdziesz z sieci, Twoje zachowanie w świecie zewnętrznym prawdopodobnie pozostanie takie samo - lubisz te same potrawy i piwo itp
W momencie, w którym odniesiesz sukces, będziesz ** ** kim innym.
(nie mogę opublikować odpowiedzi, brak przedstawiciela) - Zakładam, że zdajesz sobie sprawę z tego, że znikanie przyciągnie więcej uwagi niż powolne korzystanie z coraz mniejszej ilości sieci, prawda? Zalecałbym utworzenie nowej tożsamości online, używanie jej tylko przez proxy i * powoli * przestawianie się do niej. W przeciwnym razie twoje nagłe zniknięcie spowoduje pytania.
Nie mogę wysłać odpowiedzi (rep <10>) Przed cyber śmiercią sabotowałbym przez kilka tygodni swoją tożsamość. Założyłbym fałszywe konto i logowałbym się do tego, do czego kiedyś służyłem w sieci ... i niszczyłbym moje profile, na przykład pisząc do chłopca, gdy jestem dziewczynką, publikując zdjęcia przypadkowych osób po przeróbce Photoshopa o moim nowym „sfałszowanym” mnie. Coś w stylu „Hej Milche, dlaczego udajesz, że jesteś chłopcem?” lub „Ostrzeżenie ludzie, ten użytkownik jest fałszywy, w rzeczywistości to moja była dziewczyna, zobacz zdjęcie” .. powiąż to stare konto z jakimś nowym fałszywym, a nowe z czymś bardziej fałszywym.
Aha! Justine Sacco zmieniła nazwisko na Rory Alsop ♦
Przeczytaj o próbie jednego mężczyzny: https://www.wired.com/2009/11/ff-vanish2/
#2
+186
Lucas Kauffman
2013-12-19 04:15:49 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Problemem są heurystyki. Wszystkie wymienione narzędzia są oparte na heurystyce i jedynym sposobem na ich uniknięcie jest całkowita zmiana sposobu życia. Możesz zostać pobrany przez moduły zainstalowane w Twojej przeglądarce. Według programów, których używasz i częstotliwości ich używania.

W dzisiejszych czasach nie chodzi tylko o zachowanie w Internecie. Sklepy wiedzą, co kupujesz w jakich ilościach, ponieważ nikt nie kupuje tych samych marek, które ciągle pobierają ci odciski palców. Służy do ukierunkowanej reklamy, ale teoretycznie może być również używany do śledzenia użytkownika.

Projekt Reality Mining MIT dowiódł tego samego przy użyciu smartfonów. Wolisz określone aplikacje, korzystasz z telefonu w określonych odstępach czasu, poruszasz się po określonych miejscach. To wszystko składa się na dość unikalny wzorzec (kiedy przeprowadzałem badania na ten temat podczas mojego stażu, uzyskiwaliśmy 91% pewności w symulacjach, nawet gdy ludzie zmieniali kartę SIM co kilka dni, wciąż byliśmy w stanie śledzić je na podstawie identyfikatorów SSID napotkali, miejsca, do których się udali, aplikacje, które zainstalowali i z których korzystali, sprawdzając telefony, urządzenia Bluetooth, z którymi się łączą, wieże komórkowe, które mijali w określonym momencie i jakich emotikonów używają w SMS-ach).

Unikanie heurystyki oznacza całkowitą zmianę wszystkiego, co robisz. Przestań używać tych samych aplikacji, kont, zacznij żyć gdzie indziej i nie kupuj tego samego jedzenia od tych samych marek. Problem polega na tym, że może to również pojawić się jako specjalny wzór, ponieważ jest tak nietypowy.

Zmiana tożsamości to pierwszy krok. Drugi nie jest odkrywany. Jak powiedział Thomas, internet nie zapomina. Oznacza to, że Twoje zdjęcia pozostaną w sieci, opublikowane przez Ciebie wiadomości, może nawet udostępnione przez Ciebie identyfikatory pozostaną w sieci. Więc nawet zmieniając swoje zachowanie, wystarczy jedno zdjęcie, które może Cię ujawnić.

Zgadzam się ze wszystkim, co powiedziałeś, ale z pewnością rozpoznawanie twarzy (bez operacji) oznacza, że ​​nawet zmiana podanych przez Ciebie szczegółów może nie wystarczyć. Na szczęście rozpoznawanie twarzy nie jest wszędzie ... jeszcze ...
(Nie mając tutaj żadnej reputacji, umieściłem swój pomysł w komentarzu :) A co, jeśli połączysz swoją tożsamość i zachowanie z wieloma osobami, aby zmylić śledzenie? Sprawia wrażenie, jakby to był ten sam użytkownik z różnymi urządzeniami i przeglądarkami. Oczywiście można stracić korzyści płynące z rekomendacji i tak dalej, ale OP wydaje się, że to dobrze.
Heurystyka mogłaby oddzielić każdego użytkownika.
Na tej podstawie napisałem system śledzenia oszustw. Działa niesamowicie. Powracający oszust jest statystycznie wykrywany z dużą dokładnością (nawet jeśli zmienia swój adres IP, kraj, telefon, adres itp. I „pożycza” nową tożsamość online), ponieważ zawsze pozostawia unikalne „podpisy”. System nie może sam dodawać nowych „wymiarów”, ale byłby to interesujący temat do zbadania.
Co masz na myśli, mówiąc „nie kupuj tej samej żywności od tych samych marek”. Mieszkam we Francji, ale czy sklepy spożywcze i supermarkety mogą tworzyć bazę danych kupowanych produktów i powiązać ją z numerem karty kredytowej? Naprawdę nie wiem, czy robi się to we Francji, a konkretnie w jakich sklepach. Większość zakupów robię w dyskontach, ale nigdy się nad tym nie zastanawiałem.
Zdecydowanie wolno im budować bazę danych na temat tego, jakie przedmioty kupujesz… Jak myślisz, do czego naprawdę służą „karty lojalnościowe”? Sklepy nie tylko chcą zaoszczędzić pieniądze ... zbierają informacje o tobie.
Zdecydowanie mają na to pozwolenie i robią.
Opierając się na tej odpowiedzi, dobrym pytaniem uzupełniającym byłoby: Które działanie „zasila” wspomnianą heurystykę silniej, a które mniej? Nagłe szczotkowanie zębów lewą ręką nie przyniesie żadnego efektu, a całkowita zmiana wtyczek przeglądarki może.
Po całym wysiłku ... wystarczy, że jedna wściekła osoba rozpozna cię i utworzy łącze między starym a nowym, gdzieś, gdzie są przechowywane takie dane, a następnie zacznie się propagacja tego łącza. :-P
Egzekwowanie prawa jest co najmniej luźne, ale we Francji wątpię, by generalnie mogli powiązać te informacje z Twoją kartą kredytową, imieniem i nazwiskiem lub adresem, nie oferując przynajmniej możliwości usunięcia Twoich danych z ich bazy danych w dowolnym momencie.
W rzeczywistości jest zaaranżowany na poziomie UE, ale zgadnij co, nie muszą ci tego ułatwiać. I wolno im to zrobić. FYI France jest najbardziej opresyjnym krajem w UE. Prawo hadopi jest szczytem lodowej góry.
@LucasKauffman Co HADOPI ma wspólnego z czymkolwiek? (I tak, zdaję sobie sprawę, że istnieją przepisy UE w tym zakresie, ale wcześniejszy plakat wspomniał o Francji).
Jeśli więc przejdę anonimowo, czy radziłbyś mi zmienić dietę; wszystkożerny na wegetariański czy odwrotnie?
#3
+71
Tom Leek
2013-12-19 04:05:14 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie możesz wymusić zapomnienia. Sieć jest jak wielka pamięć i nie można jej zmusić do zapomnienia wszystkiego o sobie (*). Jedynym sposobem jest więc zmiana tożsamości, tak aby wszystko, co w sieci o tobie wie, stało się nieaktualne. Z kryptograficznego punktu widzenia jest to taki sam przypadek, jak w przypadku wartości tajnej dzielonej przez członków grupy: aby wyrzucić członka grupy, musisz zmienić wartość tajną.

(* ) Z wyjątkiem zastosowania wystarczająco nadmiernej siły. Globalna wojna termojądrowa z całym zaangażowanym EMP może załatwić sprawę, choć z pewnymi skutkami ubocznymi.

Centra danych w bunkrach są odizolowane od EMP.
A po wojnie, która zakończyła wszystkie wojny, tylko karaluchy i to zawstydzające zdjęcie z tobą na firmowym przyjęciu bożonarodzeniowym, które Susan właśnie * musiała * pojechać i umieścić na twojej ścianie na Facebooku, nawet po tym, jak * konkretnie * powiedziałeś jej, żeby tego nie robiła, to znaczy , daj spokój; jest coś takiego jak * zwykła uprzejmość * - zostawiono im Ziemię ...
Lub jak AACS, gdzie przyszłe wiadomości nie mogą być odszyfrowane przez członka z czarnej listy.
* Efekty uboczne mogą się różnić. *
#4
+48
Question3CPO
2013-12-19 07:46:43 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Zgadzam się z jednym z komentarzy, że można by napisać książkę na ten temat (mam pomysł!), ponieważ mogłoby to być szersze, ale weź pod uwagę, że te narzędzia do eksploracji danych (i ja je buduję!) przyjmują kilka głównych założeń. Weźmy na przykład pod uwagę historię wyszukiwania. Można z łatwością zbudować program lub narzędzie, które wykonywałoby „przypadkowe” wyszukiwania na tematy, którymi dana osoba nie jest zainteresowana. Zrobiłem to z Google, gdzie program wyszukuje psy, karmę dla psów lub smakołyki dla psów, a miesiące później nagle widzę, że te reklamy pojawiają się wszędzie.

Jeśli przeprowadzamy jakiekolwiek transakcje online, mogą one wszystkie zebrane w celu zbudowania dobrego obrazu tego, co robimy, kupujemy, czytamy itp.

Jeśli chodzi o finanse, jest podobnie; Muszę założyć, że dane, które otrzymuję, są dokładnym wskaźnikiem tego, kim jesteś. Załóżmy, że dokonujesz 1/3 lub więcej zakupów całkowicie odbiegając od swoich zainteresowań, na przykład jesteś prawdziwym libertarianinem, ale decydujesz się subskrybować czasopismo socjalistyczne. Jak dokładne są więc moje dane? Możesz także zmienić za dziesięć lat, więc jak dokładne będą wtedy moje dane, chyba że je uwzględnię (i jak efektywne jest wtedy posiadanie wszystkich danych historycznych)?

Oczywiście moglibyśmy wszyscy się spierają, kto na świecie by to zrobił? Jeśli kiedykolwiek czytałeś Nowy paradygmat rynków finansowych Sorosa, wspomina, że ​​jego rodzina przeszła przez II wojnę światową bez kłopotów wielu Żydów, ponieważ, jak to interpretuję, jego rodzina była ostrożna z dostarczonymi przez nich informacjami do innych. Prywatność jest historycznie bezcenna, nawet jeśli kilka pokoleń błędnie uważa, że ​​tak nie jest.

Uwaga, ta odpowiedź dotyczy tylko powyższego problemu dotyczącego pieniędzy.

+1 za bardzo interesującą kwestię, że chociaż trudno jest usunąć dane, nie jest zbyt trudno je znacząco zagmatwać.
Jednak prawdziwie przypadkowy szum * byłby * oddzielany od twojego prawdziwego zachowania, więc niekoniecznie jest tak pomocny, jak się wydaje.
@user426293 Zależy od tego, jak zbudowany jest przeciwproces. Podobnie jak „Szachy” dla każdego podejścia, istnieje podejście przeciwne, chociaż nie wszystkie podejścia są równe.
+1 „Prywatność jest historycznie bezcenna” - obecnemu pokoleniu może zająć trochę czasu, zanim się tego nauczy - mam nadzieję, że ta lekcja nie będzie zbyt trudna.
@Ricibob Ta lekcja * będzie * trudna.W ciągu naszego życia musimy bezwzględnie uwzględnić internetowe wyszukiwania danego nazwiska, aby wyświetlić dane / zdjęcia / głos / wideo wspomnianej osoby, sięgające przez całe jej dzieciństwo.
#5
+32
Ajoy
2013-12-19 16:06:04 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystkie zamieszczone tutaj odpowiedzi są niesamowite. Ale chciałbym dodać kilka punktów. Kiedy zaczynasz od usuwania swoich wydruków online:

 1. Zrób listę wszystkich stron internetowych, na których masz konta lub które są z Tobą w jakiś sposób powiązane.
 2. Po kolei usuń swoje dane osobowe , znajomych itp. Dodaj dezinformację - nowe niejasne dane, nowych znajomych, nowe zainteresowania, cokolwiek przyjdzie Ci do głowy. Odłącz swoje powiązane konta, połącz je ponownie z innymi fałszywymi.
 3. Pozwól, aby zatrute informacje pozostały przez jakiś czas. W międzyczasie możesz ponownie zmienić te szczegóły. Zatrucie zatrutych! Upewnij się, że nie ma widocznego wzoru ani połączenia między żadnym z zatrutych kont.
 4. Następnie możesz usunąć je wszystkie, znowu bardzo powoli.

Mój pomysł leżący u podstaw tego podejścia jest taki, jak powiedziały już inne odpowiedzi, aby zatruć oryginalne dane. Uważam, że wszystkie witryny przechowują Twoją historię, ale nie będą rejestrować Twoich „poprzednich” danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia itp. (Nie jestem tego pewien, czy ktoś mógłby potwierdzić?)

Po zatruciu kont powinny one pozostać takie przez jakiś czas. Jeszcze raz, jak długo nie mogę wiedzieć. Prawdopodobnie miesiąc, dwa lub więcej. I na koniec usuwasz te konta, wszystkie.

Możesz także rozważyć użycie niektórych z tych kont, mniej rzucających się w oczy, do spamowania innych (większość witryn odrzuca spamerów jako nieważnych i nieludzkich).

Najlepiej, jeśli planujesz wyjść z sieci, musisz to zaplanować z wyprzedzeniem, zacząć kilka miesięcy wcześniej. Nie jest to łatwy proces, a bycie anonimowym i pozostanie anonimowym to bardzo trudne wyzwanie.

W rzeczywistości jest to bardzo sprytne rozwiązanie. Większość witryn zastępuje stare informacje nowo dostępnymi informacjami. Jeśli po prostu przełączysz go do trybu offline, pozostanie tam na zawsze, ale to dobry pomysł.
Dodanie historii wersji do baz danych to nic wielkiego. Zakładam, że większość dużych graczy również zapisuje stare dane.
Google dla osób o takim samym lub podobnym nazwisku. Spróbuj połączyć się z nimi, ale tylko wtedy, gdy nie są z tobą spokrewnione. Inna opcja: zarejestruj się na stronach internetowych, na których nigdy się nie zarejestrowałeś, aby zatruć więcej. Nie rób tego z adresu IP domu lub pracy.
Rozumiem, że nie powinniśmy *** "gwiazdkować" tego pytania i powrócić do niego w późniejszym terminie, jeśli planujemy zatrucie konta?
#6
+19
Quora Feans
2013-12-19 11:04:27 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Chociaż prawdopodobnie nie będziesz w stanie usunąć tego, co już tam jest, możesz skorzystać z innej drogi: wygeneruj szum, aby zakryć prawdziwe informacje.

Utwórz kilka profili o tej samej nazwie lub nazwie użytkownika, co publikuję w Internecie i udaje, że interesuje się wieloma dziedzinami. Do jest stopniowe, aby nie było oczywiste.

To zadziała, na przykład, jeśli chodzi o pogrzebanie wyniku wyszukiwarki Google.

Zbyt dużo informacji to mało informacji.

„Zbyt dużo informacji to mało informacji”. → [Prawo Segala] (http://en.wikipedia.org/wiki/Segal's_law): „Mężczyzna z [lub *** jednym ***] zegarkiem wie, która jest godzina. Mężczyzna z dwoma zegarkami nigdy nie jest pewien ”.
To miły sposób na odpowiedź i uważam, że niektóre anonimowe sieci wykorzystują tę technikę do utrudniania śledzenia. Jeśli jednak chodzi o pieniądze (powiedzmy na zakupy online), Twoje imię i nazwisko oraz prawdopodobnie adres również tam będą, a kupowanie rzeczy wabików, jeśli nie jesteś wystarczająco bogaty, jest skomplikowane. Użyjmy Bitcoin. :)
#7
+18
Rory Alsop
2013-12-19 08:20:08 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Moje podejście jest takie, że masz kilka opcji:

Całkowicie zmień swoje imię i nazwisko, zachowanie, wygląd, kraj, znajomych itp., aby nie było korelacji między danymi sprzed zmiany a po zmianie. Podobnie jak programy ochrony świadków, ale ze wszystkim, co robisz, nie tylko ze swoją fizyczną obecnością. Twoje nawyki zakupowe muszą się zmienić w domach towarowych, być może będziesz musiał rozwinąć smak w różnych produktach spożywczych ...

Alternatywą jest pójście dalej w odpowiedzi Question3CPO i celowe zatrucie wyników analizy danych przez dokonywanie przypadkowych lub celowo błędnych wyborów dotyczących znacznej liczby codziennych czynności. Mam wrażenie, że może to zająć kilka lat, a gdy zmienisz tożsamość, nadal nie możesz wrócić do swojego pierwotnego zachowania, ponieważ oryginalny magazyn danych może nadal pasować do Ciebie.

Nie zgadzam się, że takie drastyczne zmiany są potrzebne. Po pierwsze, jeśli naprawdę wychodzisz poza internet, skąd dokładnie otrzymamy nowy zestaw danych, aby porównać go ze starym? Po drugie, dane behawioralne nie wystarczą, aby Cię zidentyfikować. Istnieje ogromna różnica między tworzeniem ukierunkowanych reklam a wskazywaniem pojedynczego dopasowania wśród miliarda użytkowników. Próba rozpoznawania twarzy w tym zestawie również spowodowałaby oszałamiającą liczbę fałszywych alarmów.
Zacząłbym od zmiany komputera i dostawcy internetu. Wszystkie mechaniczne punkty możliwe do śledzenia, takie jak macAddress, IP itp. Następnie zainstaluj serwer proxy, taki jak TorOnion, maszynę wirtualną w której ustawiłbym przyzwoitą, nieznaną publicznie przeglądarkę z wyłączonymi wszystkimi plikami cookie stron trzecich, pixel.gif off, flashCookies off i WTEDY utwórz nowy profil NOWEGO mnie z nowym adresem e-mail z mojego własnego serwera. Potem ograniczyłbym się do anonimowych wyszukiwarek, takich jak duckduckgo. Skomentowałem twój post, aby wziąć udział (rep <10) w tym dobrym sensie pytania o człowieka.
#8
+11
Denis de Bernardy
2013-12-19 17:29:48 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Każdy, kto rozważa wyjście z sieci i zmianę tożsamości, powinien również zmienić kraj imo.

Zasadniczo przenieś się do kraju, który różni się na tyle od tego, w którym obecnie mieszkasz, aby bez wysiłku będziesz zmuszony zmienić swoich przyjaciół, nawyki itp., jednym słowem podpis, który zostawisz.

Zawsze możesz wrócić do domu później, jeśli naprawdę za tym tęsknisz . Kluczem jest rozwinięcie nowych gustów i nawyków, zanim to zrobisz.

Chyba że w ogóle nie powinieneś wracać do domu, jak ma to miejsce w przypadku, gdy dom jest jednym z bardziej zaawansowanych krajów - takim, który ma podobne kraje jak NSA lub wszędzie tam, gdzie śledzenie jest wszechobecne.

Naturalnie pomaga zredukować podpis, który zostawiasz na początku, np. korzystaj z gotówki, nie zostawiaj zdjęć online itp., a także dodawaj szumy do sygnału, który zostawiasz (np. przez bota do losowego wyszukiwania za Ciebie).

ciekawy pomysł ... jedyny problem ze zmianą kraju polega na tym, że większość krajów, które możesz legalnie (czytaj: łatwo) zmienić, będzie oczywiście z Tobą połączona (np. jeśli masz dwa paszporty, być może jesteś w tym drugim kraju, lub jako obywatel ue, być może jesteś w innym kraju ue ...) i całkiem możliwe, że i tak zostawisz ślad na kontroli granicznej z paszportem. Nielegalna imigracja bez śladu? nie takie łatwe.
@yochannah: Jednak to trochę mija się z celem. W UE przeprowadzka z Francji do Niemiec lub odwrotnie naraża Cię na wystarczające różnice w lokalnych przyzwyczajeniach i wzorcach konsumpcji, aby zmienić własne. Poza tym silna kontrola granic z patrolami to głównie kwestia krajów rozwiniętych: przejście z Belize do Gwatemali bez śladu to kwestia przejścia przez dżunglę. (A w przypadku strefy Schengen to kwestia autobusu). Prawdę mówiąc, legalny wjazd do kraju jest trudniejszy, ponieważ wiąże się z papierkową robotą. (I honoraria prawnika; hmm.)
Przypuszczam, że możesz mieć rację; nawet jeśli kontrola graniczna zarejestruje Cię jako wjeżdżającego do kraju, jeśli możesz wystarczająco znacząco zmienić swoje przyzwyczajenia, ponieważ jesteś w tym kraju, nadal trudno będzie Cię znaleźć. Poza tym uważam za interesujące / zabawne, że uważasz, że wejście legalne jest trudniejsze niż nielegalne. Jestem obywatelem 3 krajów i przez 1,5 roku mieszkałem w czwartym (legalnie) ... i chociaż jest papierkowa robota, pieniądze i ciężka praca, nie miałbym najmniejszego pojęcia, jak imigrować * nielegalnie * i nadal miłego życia z wygodami dla zwierząt, takimi jak regularna wypłata ...
@yochannah: Widzę, skąd pochodzisz i sam nie chciałbym mieszkać nielegalnie gdziekolwiek ... Ale powiedzmy, że mieszkałem w kilku innych krajach i spotkałem całą masę niezwykłych ludzie robiąc to.
#9
+9
tylerl
2013-12-20 14:00:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Odpowiedź zależy od tego, jak bardzo ludzie Cię szukają. Dla kogoś takiego jak Edward Snowden jest to dosłownie niemożliwe . Dzięki najlepiej finansowanej i najlepiej wyposażonej grupie szpiegów na świecie, którzy chcą cię śledzić, nie możesz zniknąć.

Inni ludzie mogą być zgubieni i zapomniani we własnym domu. Jeśli nikt cię nie szuka, równie dobrze możesz już być martwy: a jeśli tak, to nikt by o tym nie wiedział.

Jeśli zbudowałeś solidne życie i dziedzictwo online, to właśnie tam jest Twoja tożsamość : online. W takim przypadku twój osobisty worek mięsa jest przymocowany do tej tożsamości tylko w kilku krytycznych punktach połączenia. Być może dokumenty tożsamości ze zdjęciem; lub wspomnienia innych, którzy cię znają. Możesz z czasem oddzielić swoją tożsamość online od tożsamości fizycznej za pomocą systematycznego strumienia dezinformacji lub po cichu przenieść się w miejsce, w którym zapisy nie są tak systematycznie przechowywane i przetwarzane. Dopóki nie zostawisz trwałego śladu okruchów tartych i nikt nie obserwuje cię zbyt uważnie, powinno to być dość proste. Dumna tradycja rozpoczynania nowego życia w obcym kraju była pielęgnowana przez niezliczone rzesze postaci na przestrzeni wieków. Dziś jest to tak możliwe, jak zawsze, chociaż lista potencjalnych miejsc docelowych jest mniejsza.

#10
+6
void_in
2013-03-13 19:48:55 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wyeliminowanie Twojej obecności w Internecie jest niemożliwe, ale może to być tak zagmatwane, że każdemu trudno będzie połączyć kropki. Grugq ma kilka wskazówek, których musisz przestrzegać:

 1. Najpierw umieść hydraulikę
 2. Utwórz okładkę (nowa osoba)
 3. Pracuj nad legenda (historia, tło, dowody dla ludzi)
 4. Twórz aliasy podrzędne
 5. Nigdy nie ZANIECZYSZCZAJ

Nie możesz usunąć tego, co publikujesz online ale możesz kontrolować, co umieszczasz online.

 1. Nigdy nie ujawniaj swoich szczegółów operacyjnych
 2. Nigdy nie ujawniaj swoich planów
 3. Nigdy nikomu nie ufaj
 4. Nigdy nie myl rekreacji z hakowaniem (ani czymkolwiek innym, co chcesz ukryć)
 5. Nigdy nie działaj z własnego domu ani z jednego miejsca
 6. Bądź proaktywnie paranoikiem
 7. Zachowaj życie osobiste i życie online oddzielnie
 8. Utrzymuj swoje osobiste środowisko wolne od kontrabandy (pozwala LEA na nieuwagę)
 9. Nie rozmawiaj z LEA
 10. Nie dawaj ktokolwiek ma nad tobą władzę (innymi słowy, nie podawaj nikomu informacji, które mogą zostać użyte do szantażu)

Więcej szczegółów znajdziesz w jego prezentacji tutaj

#11
+6
ilazgo
2013-12-19 16:59:34 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Modyfikuj (podając fałszywe informacje) i / lub usuń informacje ze wszystkich swoich kont internetowych. Używaj przeglądarek bez śledzenia (takich jak prywatne okno w Firefoksie) lub Tora. I po prostu poczekaj.

Z czasem, może 1, 2, 3 lub 10 lat, większość Twoich informacji zniknie z internetu.

Większość Twoich kont internetowych nie chce przechowuj swoje informacje wiecznie, ponieważ nie przyniosą one korzyści.

#12
+5
GdD
2013-12-19 14:44:36 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Jeśli chcesz przyjąć nową tożsamość i zerwać wszelkie więzi z przeszłością, to tak, możesz zerwać z siecią, zmienić swoje imię i przeprowadzić się. Utwórz nowe konto bankowe pod nową nazwą, zdobądź pracę pod nową nazwą, itp. Jeśli od tej pory nigdy nie będziesz mieć konta e-mail lub nie wejdziesz ponownie do sieci, Twoja nowa tożsamość naprawdę zniknie.

Jeśli chodzi o to, czy możesz wyjść z sieci bez podejmowania tak drastycznych kroków, odpowiedź brzmi: nie. Wiele witryn internetowych ma opcję usunięcia konta, ale prawie żadna z nich nie usuwa wszystkich poprzednich danych. Pamiętasz, ile witryn jest „bezpłatnych”? Cóż, zapłaciłeś za to, pozwalając im używać twoich danych tak długo, jak im się podoba.

Prawodawstwo nie pomoże tutaj. Nawet w UE, gdzie przepisy dotyczące prywatności są najbardziej rygorystyczne, sąd UE w czerwcu orzekł, że nie ma prawa do bycia zapomnianym. W tym przypadku uznano, że Google nie ma obowiązku usuwania danych, nawet jeśli o to poproszono, ponieważ była agregatorem, a nie administratorem danych.

Twoja tożsamość online jest na stałe, częściowo dlatego, że taką cenę płacisz za bezpłatną usługę.

Jeśli nie płacisz za zdobycie czegoś wartościowego, ** TY ** jesteś produktem.
To bardzo dobry sposób na określenie @Totor.
@GdD: Właściwie Europejski Trybunał Sprawiedliwości [niedawno poparł prawo do bycia zapomnianym] (http://www.bbc.com/news/world-europe-27388289) w sprawie przeciwko Google.
#13
+5
Tom Leek
2011-11-21 21:33:12 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Wszystko, co kiedykolwiek napisałeś lub opublikowałeś w Internecie, jest tam na zawsze. Próba usunięcia go jest daremna. Hordy robotów i wyszukiwarek w dziesiątkach krajów, o których nigdy nie słyszałeś, już je zarchiwizowały i nigdy tego nie odpuszczą, bez względu na to, jak fajnie byś o to poprosił. Kilka krajów (np. Francja) oferuje przepisy prawne, na mocy których można poprosić o usunięcie danych osobowych, ale istnieje różnica między prośbą a otrzymaniem zgody, a takie przepisy obejmują tylko granice kraju, nie dalej.

Nie możesz też zmusić ludzi do zapomnienia. Kontrola umysłu jest nielegalna i podstępna.

Informacje mogą zostać utracone, jeśli zostaną zatopione w oceanie innych informacji. Ogólnie wydaje się, że Internet całkiem dobrze generuje terabajty bezsensownych śmieci, ale wyszukiwarki również się poprawiły i nadal potrafią wydobywać i indeksować informacje w całym tym bałaganie. Pewnego dnia entropia zwycięży i ​​sprawi, że zapomnisz o swoich przeszłych działaniach.

W międzyczasie Internet jest jak maszyna ostatecznej odpowiedzialności. Musisz być ostrożny. Jednym z powszechnych sposobów uniknięcia konieczności życia z niewłaściwym zachowaniem, stosowanym przez wiele osób, jest użycie pseudonimów - i już to wiesz (chyba że „lop” to Twoje prawdziwe imię). powinien pozwać rodziców za okrucieństwo).

#14
+4
cengizUzun
2013-12-20 16:05:42 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Cóż, możesz się ukryć, ale nie możesz o tym zapomnieć. Możesz najpierw edytować, a następnie usunąć wszystkie obrazy i informacje ze wszystkich witryn. Poproś Google i każdego innego dostawcę o usunięcie wszystkich informacji o sobie. Ukryj swój adres e-mail / numer telefonu itp. Itd.

Jednak to tylko ukryje Cię przed innymi użytkownikami końcowymi, w przypadku których użytkownik końcowy obejmuje hakerów itp. Ale wiadomo, że żaden Facebook, Google i niektóre inne firmy nigdy niczego nie usuwają. Mogą usunąć to z internetu lub bezpiecznie ukryć, ale nigdy nie usuną niczego ze swojej własnej bazy danych, a ty się na to zgodziłeś.

Zasadniczo możesz ukryć swoją przeszłość, ale nie możesz jej usunąć. Duże firmy zawsze je będą miały, a ponieważ są w większości z siedzibą w USA, rząd Stanów Zjednoczonych będzie miał to ... A jeśli utalentowany haker może się w jakiś sposób dostać, będzie miał to ... A nawet jeśli zmienisz nazwisko itp (co moim zdaniem jest kiepskim pomysłem) to ich nie powstrzymałoby, prawda?

Zasadniczo możesz ukryć swoją przeszłość przed przerażającą dziewczyną / chłopakiem, ale to wszystko.

Jeśli chcesz zachować anonimowość w Internecie, wyloguj się ...

#15
+2
Gennady Vanin Геннадий Ванин
2011-11-19 13:55:01 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Nie jest to możliwe, ponieważ większość usług w ogóle nie zezwala na usuwanie, a nawet jeśli niektóre to robią, jest to tylko deklaracja, że ​​większość z nich tak naprawdę nie usuwa, a jedynie ukrywa te dane.

To zbyt obszerny temat, ale podam tylko kilka wskazówek, że takie próby są bezsensowne:

 • prawa większości krajów wymagają przechowywania większości danych i kont serwery od wielu lat; to kwestia bezpieczeństwa - wyobraź sobie możliwości cyberprzestępczości, gdyby konta zostały rzeczywiście usunięte;
 • Bazy danych OLAP (Online Analytical Processing) są tylko do odczytu i większość podejść do przetwarzania danych polega na tym, że dane nigdy nie są usuwane;
 • kiedy ktoś odpowiedział Ci na forum z cytatem, ten cytat z podaną nazwą użytkownika Twojego konta jest nadal dostępny publicznie dla wszystkich, nawet jeśli usunąłeś / ukryłeś swoje konto;
 • „Ty” to nie tylko nazwy użytkownika, konta, adresy IP, przechowywane dyskusje i komentarze. To najprawdopodobniej wszystkie z nich (przy okazji, połączone i śledzone), w tym logo na serwerach ISP o twoich połączeniach z Internetem, nawet w czasie, kiedy myślisz, że śpisz.

  Internet nie jest oparty ani nie działa na trybach samobójczych i jeśli się z nim łączysz, „Ty” jest jego częścią, a próby samobójstwa „Ty” jest synonimem zabijania internetu.

PS
Może nie zrozumiałem pytania.

Ponadto jest najbardziej prawdopodobne, że staramy się dyskutować, nie uzgadniając najpierw wspólnych definicji używanych terminów, co również jest bezsensowne.

#16
+2
AJMansfield
2013-12-19 23:28:05 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Spakuj walizki, opuść kraj, zrzeknij się obywatelstwa i zostań pustelnikiem mieszkającym w pobliżu bieguna niedostępności w Afryce przez następne 10 lat. Potem niewielu mogłoby cię rozpoznać, być może nawet twoja rodzina.

#17
+2
Sir Marcel
2013-12-19 15:24:20 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Inną alternatywą jest udawanie śmierci, zdystansowanie się od całego swojego przeszłego życia w cyberprzestrzeni. zmienić upodobania do oprogramowania, jedzenia i komunikacji. Niech ktoś zgłosi, że Twoje konta społecznościowe nie są już używane, ale ostateczna decyzja należy do zmiany tożsamości i stylu życia.

#18
+2
Gruber
2014-05-27 13:27:56 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Ostatnie wydarzenia:

W maju 2014 r. Europejski Trybunał Sprawiedliwości poparł „prawo do bycia zapomnianym” w sprawie przeciwko Google wytoczonej przez urażonego Hiszpana według wyników wyszukiwania. Sąd stwierdził, że na żądanie należy usunąć linki do „nieistotnych” i nieaktualnych danych.

To orzeczenie może być bardzo ważne dla mieszkańca UE, który chce usunąć wszelkie ślady o sobie w internecie. Wyszukiwarki i inni gracze na rynku UE będą musieli przestrzegać tych zasad.

To ważna zmiana, więc głosowałem za, ale moim zdaniem to orzeczenie nie jest zbyt przydatne. Same dane mogą nadal istnieć - ale nakłada to na dostawców wyszukiwania obowiązek walidacji danych lub przynajmniej posiadania jakiejś „listy odwołań”
#19
  0
Mary keys
2013-03-13 15:15:52 UTC
view on stackexchange narkive permalink
Czy mógłbyś rozwinąć to wystarczająco szczegółowo, aby umożliwić OP lub innemu czytelnikowi wdrożenie proponowanego rozwiązania?
#20
-2
Jason
2014-04-19 11:04:22 UTC
view on stackexchange narkive permalink

Oprócz wszystkich powyższych i poniższych odpowiedzi, aby naprawdę zachować anonimowość, musisz zmienić imię i nazwisko. W ten sposób, gdy ludzie Cię spotykają i szukają Cię w Internecie, żadne z kont, których używałeś ze swoim prawdziwym imieniem i nazwiskiem, nie będzie się już pojawiać (tak jak było to Twoje stare imię). Jednak zmiany nazw są rejestrowane publicznie, więc w rzeczywistości jest to po prostu więcej „bezpieczeństwa przez zapomnienie”.To pytanie i odpowiedź zostało automatycznie przetłumaczone z języka angielskiego.Oryginalna treść jest dostępna na stackexchange, za co dziękujemy za licencję cc by-sa 3.0, w ramach której jest rozpowszechniana.
Loading...